zamknij Serwis używa plików cookies w celu identyfikacji i konfiguracji użytkownika, sesji, statystyk.

Oferta

Odtrucia alkoholowe

U osoba nadużywającej alkohol, lub spożywającej go w dużych ilościach występują objawy przewlekłego zatrucia alkoholem. Po odstawieniu alkoholu pojawia się Alkoholowy Zespół Abstynencyjny. Podczas spożywania alkoholu w organizmie dochodzi do wytwarzania szeregu toksyn.

Alkohol poprzez silne działanie moczopędne prowadzi do intensywnych zaburzeń wodno-elektrolitowych, niedoborów wody, jonów sodu, magnezu, potasu, witamin (głównie grupy B). Alkohol zaburza metabolizm prawie wszystkich narządów. W szczególności narażone są: mózg, nerwy obwodowe, serce, wątroba, trzustka, nerki, mięśnie. W znacznych stężeniach alkohol działa toksycznie.

Zabieg odtruwania poalkoholowego (detox poalkoholowy, detoksykacja alkoholowa) jest przeprowadzany w domu pacjenta pod ścisłym nadzorem lekarskim. Ma on na celu przerwanie ciągu alkoholowego i usunięcie uciążliwych dla chorego , a niejednokrotnie groźnych dla jego życia i zdrowia, objawów Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego lub zatrucia alkoholem etylowym. Podczas zabiegu usuwane są również niebezpieczne toksyny pochodzące z przemiany alkoholu.

Odtrucie alkoholowe polega na podaniu indywidualnie dobranych dla chorego leków i płynów - uzupełnieniu niedoborów wodno-elektrolitowych oraz suplementacji potasu, magnezu, sodu, witamin. W części przypadków podaje się też leki uspokajające oraz inne, wspomagające proces odtruwania organizmu z alkoholu.

Pacjent otrzymuje fachową poradę oraz zalecenia co do postępowania przez następne dni, aż do zaniknięcia objawów. Uspokojenie chorego, wyjaśnienie na czym polega problem, usunięcie najbardziej niebezpiecznych i przykrych objawów, pokierowanie dalszą diagnostyką i terapią – to równie istotne cele tego zabiegu.

Istotnym jest aby ocena nasilenia objawów oraz sam zabieg odtrucia alkoholowego był wykonywany przez osobę z doświadczeniem - kompetentnego lekarza znającego możliwy przebieg AZA. Gwarantuje to prawidłowy i bezpieczny przebieg detoksykacji.

Wizyty domowe

Leczenie chorób wewnętrznych oraz stanów zagrażających zdrowiu i życiu mających swoje podłoże w zaburzeniach metabolizmu i funkcjonowania narządów wewnętrznych. Takim stanem jest alkoholowy zespół abstynencyjny i towarzyszące mu problemy jak zapalenie żołądka i dwunastnicy, zaburzenia rytmu serca, lęk i niepokój, dysfunkcja wątroby itp.

Naszym celem jest uspokojenie Pacjenta, wytłumaczenie na czym polega problem oraz usunięcie najbardziej przykrych i niebezpiecznych objawów, pokierowanie dalszą diagnostyką i leczeniem.

Skupiam sie na bezpieczeństwie Pacjenta i profesjonalizmie. Profil działalności obejmuje pomoc Pacjentom cierpiącym z powodu alkoholu.

Realizuje wizyty domowe na felefon lekarza rodzinnego do dzieci i dorosłych.

Adres

ul. Organowa 6 /15
20-882 Lublin

ul. Organowa 9/7
20-882 Lublin

czynne: pn.- nd.  7.30 - 22.00

Więcej

Kontakt telefoniczny
tel. kom. 601 303 331

Wizyty
domowe

Więcej